Zespół „BarRock”

Przez pierwsze lata występował pod nazwą „Back To The Dreams, co miało odzwierciedlić kilkunastoletnią przerwę w muzykowaniu wszystkich członków zespołu i ich powrót do marzeń z młodości. Dla upamiętnienia tego faktu, tą pierwszą płytę, zespół zatytułował „Back To The Dreams”.
W pierwszym składzie oprócz Janusza, Piotra i Andrzeja, którzy do dziś stanowią trzon zespołu, występowali między innymi: Wiesiu Szczepaniak – gitara basowa; Renata Król – wokal, Magdalena Uchańska – wokal oraz Marek Morawiec – gitara basowa (zagrał w kilku nagraniach na tej płycie).
Od początku celem zespołu było tworzenie własnej muzyki w klimatach rocka progresywnego, w brzmieniu lat 80’, najlepiej z tekstami w języku polskim. Po drodze do tego celu zespół zmierzał się wielokrotnie z coverami różnych gwiazd krajowych, takich jak Budka Suflera, Kombi, Dżem, itp. oraz zagranicznych – Toto, Dream Theater, Tina Turner, Genesis, … Zaliczył kilka imprez z gatunku „do kotleta”, lecz ich muzyka nie nadawała się na „trzecie danie” ani na „deser po kilku drinkach” więc odpuszczono tą drogę.
Po dołączeniu do zespołu Grzegorza McAron’a materiał powstawał znacznie szybciej i ciekawiej. W roku 2016 grupa postanowiła przetestować małą próbkę swojego materiału na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. Propozycja została przyjęta bardzo dobrze i zespół zajął pierwsze miejsce i zdobył główną nagrodę. Połączenie brzmienia zespołu z tekstami i śpiewem McAron’a przyjęte zostały bardzo pozytywnie.
Od tego czasu zespół zagrał jeszcze kilka koncertów na dużej scenie jak i kameralnie. W tym czasie zmianie uległa nazwa zespołu na „BARROCK”