Przedświąteczna pomoc dla zwierzaków

_img5150Wolontariusze Klubu Młodzieżowego, działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny wykazali się szlachetnym sercem i wraz z opiekunami zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji „Na pomoc zwierzętom” z Boguszowa-Gorc. Wspólnymi siłami udało się zebrać potrzebne środki czystości oraz karmę dla psów i kotów.

Fundacja „Na pomoc zwierzętom” ma obecnie  pod swoją opieką kilkadziesiąt psów i kotów, które zostały porzucone lub uległy wypadkom komunikacyjnym. Zwierzaki, którymi opiekuje się fundacja potrzebują nie tylko dachu nad głową i odrobiny czułości, ale często także całodobowej opieki i odpowiedniego wyżywienia. Potrzebne są zarówno środki czystości takie jak ręczniki papierowe, podkłady higieniczne, czy środki dezynfekujące, jak i koce oraz legowiska dla zwierząt.

Klub Młodzieżowy pragnie nawiązać stałą współpracę z fundacją i ma już w planach kolejną zbiórkę, w którą chciałby zaangażować mieszkańców naszej gminy. O szczegółach na temat zbiórki będziemy informować Państwa na początku nowego roku.