Zapraszamy do udziału w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych

plakatSamorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej serdecznie zaprasza do udziału w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych.

Co roku pragniemy przybliżyć dzieciom i młodzieży tradycje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W poprzednich latach organizowaliśmy Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych i nadal pragniemy kontynuować naszą małą tradycję. Jednakże mając na uwadze sugestie uczestników ubiegłorocznych konkursów, postanowiliśmy zmienić w tym roku charakter naszego przeglądu, kontynuując jego tradycje w formie Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Jury konkursu powołane przez organizatora będzie oceniać umiejętności wokalno-muzyczne dzieci i młodzieży oraz zgodność występu z polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi.

Do udziału w przeglądzie zapraszamy zarówno zespoły dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, jak i uczniów gimnazjum z terenu Gminy Jaworzyna Śląska, które pragną zaprezentować swój kolędniczy repertuar.

Przegląd Zespołów Kolędniczych odbędzie się 18 stycznia 2017 r. w obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Termin składania zgłoszeń upływa 16 stycznia 2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Przeglądu Zespołów Kolędniczych:

Regulamin Przeglądu

Karta zgłoszenia