Udane Dni Jaworzyny Śląskiej

Kolejne Dni Jaworzyny Śląskiej za nami. Jak co roku, święto gminy i jej mieszkańców odbyło się w czerwcowy weekend, który nie szczędził ciepła i dużej ilości słońca. Tegoroczne Dni Jaworzyny Śląskiej otworzył koncert zespołu Luna Park, który wystąpił w piątek w rytmach muzyki pop-funk z elementami tradycyjnego rocka i fusion-jazz. Po mocnych rockowych brzmieniach, widzowie mogli wysłuchać parodii muzycznych, będących największymi hitami internetu ostatnich czasów. Zespoły „Na Pełnej” i „Letni Chamski Podryw” nie tylko rozbawiły jaworzyńską publiczność, ale także zafundowały zgromadzonym pod sceną świetną zabawę. W piątek jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół MIG, na którego koncert przyjechało wielu fanów muzyki disco-polo, także spoza naszej gminy. Zabawa potrwała do późnych godzin wieczornych przy muzyce mechanicznej serwowanej przez DJ’a Sedi.

Drugi dzień imprezy rozpoczął Rodzinny Rajd Rowerowy, który po raz pierwszy wzbogacił program obchodów gminnego święta. Pomimo nie najlepszej porannej pogody, w rekreacyjnym przejeździe do Nowic wzięło udział ponad 65 uczestników, w tym spora grupa dzieci wraz z rodzicami. Rajd udało się zorganizować dzięki staraniom Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”, Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, Parafii św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej oraz Urzędu Miejskiego i Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, a także sponsorom, którymi byli: ZPS „Karolina”, Restauracja „Magnolia-Rast”, JAKO, RAAMAR, „Zebra” oraz Pan Patryk Krzeczowski, którym to organizatorzy składają serdeczne podziękowania. W dalszej części dnia, centrum wydarzeń znowu miało miejsce na miejskim stadionie. Przy zdecydowanie lepszej pogodzie, prym na scenie wiedli lokalni artyści. Swoje zdolności zaprezentowali laureaci IV Gminnego Festiwalu Piosenki Rozbrykanej, a także zespół mażoretkowy „Fart”, seniorzy z zespołu „Jaworzynianie” oraz Studio Wokalne Mirosława Jabłońskiego działające pod opieką SOKiBP. O atrakcje dla dzieci i młodzieży zadbali w ten dzień wolontariusze Klubu Młodzieżowego, którzy przygotowali liczne gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Nie zabrakło malowania twarzy, tatuaży brokatowych i wielkoformatowych gier planszowych. Wieczorem na scenie wystąpił Stefano Terrazzino, śpiewając największe włoskie przeboje muzyczne. W tanecznym klimacie utrzymał widzów pokaz formacji Maraquja, a zespół coverowy Babylon, grający przeboje grupy Boney M porwał do tańca także widzów zgromadzonych pod sceną. Podobnie, jak dnia poprzedniego, na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, tym razem przy akompaniamencie zespołu „Maximuz”.

Oprócz występów artystów, podczas dni miasta i tym razem nie mogło zabraknąć licznych atrakcji w postaci wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchańcami oraz dobrze zaopatrzonych stosik gastronomicznych. Tegoroczne Dni Jaworzyny Śląskiej, przebiegające w znakomitej atmosferze wspólnej zabawy, z pewnością należy uznać za udane. Następne już za rok.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z obu dni święta miasta:

Dni Jaworzyny Śląskiej 2019, 7 czerwca

Dni Jaworzyny Śląskiej 2019, 8 czerwca