Gra Miejska – To był wehikuł czasu!

P1030532Podróże w czasie są jak najbardziej możliwe! Doświadczyli tego na własnej skórze uczestnicy Gry Miejskiej, którą zorganizowaliśmy 12 listopada 2014 roku z okazji 60 rocznicy Nadania Praw Miejskich Jaworzynie Śląskiej. Ponad 30 zawodników wzięło udział w zabawie, podczas której musieli rozwiązać i wypełnić zadania postawione przez organizatorów. W zabawę było zaangażowanych kilkunastu wolontariuszy, którzy przebrani w stroje z epoki głębokiego PRL’u odgrywali role dzieci, niemiłych sprzedawczyń, przedstawicieli czarnego rynku, a nawet patrolu ORMO. Drużyny musiały wypełnić 10 zadań: na przykład wymienić złotówki na dolary u cinkciarza siedzącego koło przystanku, zrobić zakupy w sklepie, w którym bardzo ciężko z dostawami towaru i królują puste półki oraz niemiłe ekspedientki, zadbać o goździki na imieniny Pani Renaty, podbić dowód osobisty w Urzędzie, a nawet napisać donos na sąsiada w biurze Komitetu Partyjnego. W tym wszystkim przeszkadzali niedobrzy ORMO’wcy, którzy nakazywali „rozejście się” i legitymowali bez powodu. Zawodnicy spotykali także pozytywne postacie – między innymi przypadkowego podróżnego, spotkanego na stacji kolejowej, bądź „dzieci”, które pokazywały jak zagrać „w gumę”. Organizatorzy zadbali o odpowiednie przebrania dla uczestników zabawy, co wzbudzało zainteresowanie przypadkowych przechodniów. Zabawa rozpoczęła się po godzinie 15:00, a zakończyła tuż przed 18:00.

gramiejska201414 listopada br. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród dla trzech najlepszych drużyn, które otrzymały duże paczki od cioci z Ameryki. Każdy z uczestników otrzymał ponadto pamiątkowy dyplom oraz słodką nagrodę pocieszenia.

Paczki od cioci z Ameryki powędrowały do trzech najlepszych drużyn:
I miejsce: Marta Korzystka, Aleksandra Toporowksa, Emilia Mrozek
II miejsce: Karolina Słaba, Jakub Sas, Aleksandra Marciniak, Michał Marciniak
III miejsce: Aleksandra Hajduk, Adrian Cichocki, Piotr Cichocki

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji zabawy. Specjalne podziękowania kierujemy do Państwa Bykowskich, którzy udostępnili swoją piekarnię dla jednego z zadań, a także Paniom: Ani i Halinie z kwiaciarni przy ul. Wolności oraz Paniom: Joli i Adzie z Sekretariatu Urzędu Miejskiego  za zaangażowanie się w Grę. Dziękujemy także Pani Małgorzacie Dobroń za udostępnienie przebrań dla naszych aktorów i Panu Sebastianowi Grajaszkowi za opiekę nad wolontariuszami. Zapraszamy jednocześnie do kolejnej Gry Miejskiej, którą zorganizujemy w przyszłym roku.

Zobacz galerię zdjęć z Gry Miejskiej