Udane wakacje w mieście – „Lato z SOKiBP”

W dniach od 16 do 29 lipca br. Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprosiły dzieci, które spędzają tegoroczne wakacje w mieście, na poranne zajęcia „Lato z SOKiBP”.
Podczas dwutygodniowych spotkań, odbywających się w budynku Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach plastycznych i zabawach, pobudzających kreatywność i twórcze myślenie. Uczestnicy zajęć za pomocą prostych materiałów takich jak: mąka i żelatyna, sól i kreda czy papier i kawałek sznurka, samodzielnie tworzyli zabawki sensoryczne i minidzieła sztuki. Nie zabrakło też gier, wspólnych zabaw ruchowych i turnieju układania puzzli.

Tradycyjnie ośrodek kultury zaproponował dzieciom również wycieczki wyjazdowe. Pierwsza z nich do dobrze znanej i uwielbianej przez najmłodszych sali zabaw Loopy’s World we Wrocławiu upłynęła pod znakiem świetnej rozrywki rozwijającej sprawność ruchową. Drugi wyjazd do Parku Nauki i Techniki „ExploraPark” w Wałbrzychu okazał się nie tylko dobrym treningiem umysłu dla dzieci, ale też doskonałą zabawą.
Mamy nadzieję, że tegoroczne „Lato z SOKiBP” pozostanie w pamięci uczestników nie tylko jako wakacyjna rozrywka, ale także jako wskazówka dla dzieci, jak w sposób ciekawy i bezpieczny spędzać czas wolny od szkolnych obowiązków.

Zapraszamy do oglądania zdjęć relacjonujących przebieg zajęć „Lato z SOKiBP”:

I tydzień

II tydzień

Wycieczki