Turniej Slangu Młodzieżowego – zapraszamy do udziału

88f1a4348075e026cd6c4c5666792fcc8745Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie literackim – „Turnieju slangu młodzieżowego”. Turniej, poprzez konfrontację gwary młodzieżowej z językiem literackim, ma na celu analizę zmian zachodzących w języku polskim. Turniej przeznaczony jest dla 2-osobowych drużyn – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 20 roku życia.

Konkursowe zmagania podzielone są na dwa etapy:

1.      „Translator” – Zadaniem uczestników Turnieju jest przetłumaczyć na język slangu młodzieżowego jeden wybrany przez siebie tekst (fragment prozy lub wiersz) z zamieszczonych w załączniku do regulaminu konkursu.

2. „Freestyle” –    Podczas drugiego etapu najlepsze drużyny,  wyłonione w I etapie, wezmą udział w konkurencjach sprawdzających umiejętność sprawnego posługiwania się językiem slangu młodzieżowego oraz zdolności improwizacyjne.

Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem „Turnieju slangu młodzieżowego” (pdf). Termin nadsyłania prac w I etapie konkursu upływa 30 listopada br. Najlepsza drużyna otrzyma od nas nagrody w postaci tabletów.