Jaworzyna obroniła tytuł Mistrza

W rozegranym 15 lutego 2014 r. Turnieju Piłki Halowej Szkół Podstawowych wzięły udział reprezentacje szkół z terenu Gminy Jaworzyna Śląska. Tradycyjna impreza, którą nasz gmina wita ferie zimowe odbyła się w sali przy ulicy Powstańców. Szkoły ze Starego Jaworowa, Pastuchowa oraz Jaworzyny w duchu sportowej walki stoczyły rywalizację, w wyniku której najlepszą okazała się – podobnie jak w zeszłym roku – drużyna Szkoły Podstawowej z Jaworzyny Śląskiej. Drugie miejsce po zaciętej walce wywalczyła Szkoła Podstawowa ze Starego Jaworowa, a trzecie przypadło podstawówce z Pastuchowa. W sportowych zmaganiach wzięła udział także reprezentacja jaworzyńskich samorządowców, która zagrała towarzyski mecz sparingowy ze wszystkimi uczestnikami turnieju.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

Stary Jaworów – Pastuchów 6:1

Jaworzyna – Pastuchów 7:2

Stary Jaworów – Jaworzyna 2:10

Tabela końcowa Turnieju:

1. Jaworzyna Śląska 6 pkt. bramki 17/4

2. Stary Jaworów 3 pkt. bramki 8/11

3 Pastuchów 0 pkt. bramki 3/13

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary za udział w turnieju. Organizatorzy przyznali także indywidualne wyróżnienia, nagrodzone sprzętem sportowym. Rywalizację o koronę Króla Strzelców w osobnym konkursie rzutów karnych wygrał Jan Zadziorski (Jaworzyna), za najładniejszą bramkę podczas turnieju nagrodę przyznano dla Mikołaja Proroka (Stary Jaworów), zaś najpiękniejszą zawodniczką całej rywalizacji wybrano Zuzannę Chrzan, która broniła bramki Pastuchowa.

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju

Organizatorzy dziękują wszystkim szkołom za udział w Turnieju, jednocześnie zapraszają do udziału w kolejnej jego edycji, która być może odbędzie się tym razem poza Jaworzyną Śląską.